Pasta do zębów z nanohydroksyapatytem

Nanohydroksyapatyt wapnia (MHAP) to substancja bliźniaczo podobna do tej, która wchodzi w skład szkliwa zębowego. Wnika głęboko we wszystkie pęknięcia na powierzchni zębów i przenika do ognisk demineralizacji, będących pierwszymi zmianami próchniczymi, dzięki czemu możliwe jest odbudowanie ubytków poprzez ich wypełnienie za pomocą biozgodnego materiału. Nanohydroksyapatyt wapnia wypełnia niewielkie uszkodzenia zębów, uszczelniając i wzmacniając szkliwo, a także odwracając proces jego demineralizacji.

Wypełnienie ubytków szkliwa jest bardzo ważne w kontekście leczenia nadwrażliwości kontaktowej u pacjenta. Warto wspomnieć, że dzięki nanohydroksyapatytowi wapnia możemy skutecznie wyleczyć problem nadwrażliwości, podczas gdy jony potasu tylko blokują wrażliwość zakończeń nerwowych, przynosząc jedynie doraźną ulgę.

Nanohydroksyapatyt w pastach do zębów

Stosowanie środków z nanohydroksyapatytem pozwala skutecznie chronić zęby i jamę ustną przed wszelkimi problemami. Wszystkie tego typu produkty mają za zadanie zwiększyć mineralną wydajność szkliwa. Jest to niezbędne, aby rozpocząć walkę z wieloma chorobami zębów i dziąseł. Skuteczność past do zębów z nanohydroksyapatytem została potwierdzana przez wiele różnych instytucji działających w branży stomatologicznej.

Nanohydroksyapatyt skutecznie walczy z:

  • chorobami próchniczymi
  • nadwrażliwością zębów i dziąseł
  • niedoborem poziomu jonów w zębach
  • mikrotwardością powierzchni szkliwa.

Pasty do zębów z nanohydroksyapatytem

Dobrym przykładem pasty do zębów z nanohydroksyapatytem jest ApaCare. Środek, dzięki zawartości wspomnianej substancji, tworzy ochronną warstwę szkliwa zębowego, dzięki czemu zapewnia zębom gładkość i przywraca ich naturalną barwę. Dodatkowo nanohydroksyapatyt zmniejsza nadwrażliwość zębową, a oprócz tego zapobiega próchnicy i parodontozie. Stosując tę pastę, dzięki procesowi wbudowywania substancji w szkliwo zębów, mamy do czynienia
z jego remineralizacją. Warto zaznaczyć, że nanohydroksyapatyt jest nie jest toksyczny, a więc nie wywołuje odpowiedzi zapalnej czy też immunologicznej.